This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

Sürdürülebilirlik

İleri dönüşüm ve Yavaş Moda

Kuruluşumuzdan bugüne, günümüzün sorunu olan aşırı tüketim çılgınlığı ve buna bağlı aşırı üretimin yarattığı israfa karşı yaratıcı bir çözüm olan up-cycling - ileri dönüşüm - yöntemini benimsedik. Bu kapsamda “Cekette/Reclaimed” adı altında yarattığımız tasarımlar sadece elimizdeki denim envanterinin geri dönüştürülmesi için değil, aynı zamanda başka markalara ait bitmiş ürünleri ve stok kumaşları da değerlendirme isteğimizle ortaya çıktı. Bunun sonucu olarak yavaş ve lokal atölye tipi üretim altyapısını kurduk ve bugüne kadar yaklaşık 500 adet ürünü up-cycling yöntemi ile ileri dönüştürdük. 

Uyguladığımız bu çalışma ve tasarım metodu, markamızın kendine has estetiğini ve temel değerlerinden birini oluşturuyor. Up-cycling uygulanmış Cekette/Reclaimed ürünlerimiz küçük ve limitli adetlerde üretilmiştir ve her biri yapısında yer alan ufak varyasyonlar sayesinde kendine özgüdür.

Gerek ileri dönüşümü benimsemesi gerek üretim tarzı ile Cekette’nin “DNA” sının baş değeri duyarlılıktır. Bu nedenle kaz tüyü montlarımızda da RDS sertifikalı tüy kullanıyoruz.

Cinsiyetsiz düşünebilmek

Moda insanın kendisini doğru ifade edebilmesinde büyük bir araç. Cinsiyete göre giyinmenin - özellikle bazı ürün gruplarında - sadece bir pazarlama aracı olduğunu düşünüyoruz. Cinsiyete göre giyimden kaynaklanan fazla üretim ve bununla beraber giderek yaygınlaşan sosyal sakıncalar ise, günümüzde toplumsal ve ekolojik birçok sorunu ne yazık ki körüklemektedir. Bu nedenle Cekette’nin tasarım sürecinde belirli ürün grupları cinsiyete dayalı düşünülerek tasarlanmıyor.

Çanta

No more products available for purchase

Henüz çantanıza bir ürün eklemediniz